• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Chociaż Unia Europejska jest teraz w potężnym kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie dużo bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych krajów.
Oczywiście nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem UE to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma duże kłopoty? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…
słowa kluczowe: Edukacja, Wiedza i informacje, Nauka i Edukacja, Szkoła i informacje.

Inne wpisy:

Categories: Nauka

Comments are closed.